Czym jest oświetlenie LED i dlaczego warto się na nie zdecydować?


Oświetlenie ledowe to przede wszystkim ogromna oszczędność pieniędzy i innowacja, która w dosyć krótkim czasie zrewolucjonizowała branżę oświetleniową. Podstawą wielkiej rewolucji okazała się niepozorna dioda elektroluminescencyjna, która została opracowana i wdrożona do produkcji w latach sześćdziesiątych przez amerykańskiego inżyniera Nicka Holonyaka Juniora. Bardzo szybko okazało się, że taki rodzaj oświetlenia ma szansę stać się przyszłością całej branży. Tak właśnie się stało i dziś standardowe żarówki są po prostu nieosiągalne.
Zalety oświetlenia LED 
Jedną z najważniejszych zalet jest wydajność żarówek LED oraz fakt, iż jednorazowy zakup gwarantuje produkt przeznaczony do bardzo długiej eksploatacji. Szacuje się, że jedna żarówka LED e27 10w jest w stanie służyć bez zarzutu nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin. Tego rodzaju żarówki pobierają jednocześnie bardzo mało energii, co z kolei sprawia, że już po miesiącu będzie można odnotować znacznie niższe rachunki za prąd. Warto dodać, że w produkcji tego rodzaju żarówek nie stosuje się rtęci czy jakichkolwiek innych szkodliwych substancji. Żarówki LED nie nagrzewają się również do takiego stopnia, do jakiego nagrzewały się standardowe żarówki. Z powodzeniem można je wykorzystać zatem również w chłodniach i innych wnętrzach wymagających niskich temperatur. Co więcej, ledowe żarówki nie potrzebują czasu, by zabłysnąć pełną mocą. Są także produktami przyjaznymi środowisku.

Jakie oświetlenie LED wybrać?

Osoby przymierzające się do zakupu mają całe spectrum możliwości. Żarówki dostępne w sklepach są zróżnicowane pod względem wyglądu, ale nawet te naprostsze odznaczają się minimalistycznym i świetnym pod względem aranżacji w dowolnym miejscu wyglądem. Nie sprawiają również żadnych problemów z dostosowaniem temperatury barwowej do indywidualnych preferencji. Można zdecydować się zarówno na urokliwe ciepłe światło, które doskonale sprawdzi się w przestrzeni domowej, ale można również skusić się na żarówki odznaczające się nieco chłodniejszą barwą. Takie żarówki najchętniej brane są pod uwagę w przestrzenich biurowych lub we wnętrzach, których kolorystyka w pewien sposób narzuca taką tonację. Należy również pamiętać, że oświetlenie ledowe to nie tylko żarówki, ale również szereg elementów, które mogą stanowić źródło dodatkowego światła we wnętrzach lub w plenerze. Taśmy LED to z całą pewnością sposób na oryginalną aranżację oświetlenia w naszych domach. Tego rodzaju taśmy są zachwycająco łatwe w montażu. Można z ich pomocą efektownie podświetlić wybrane elementy wyposażenia wnętrza lub stworzyć funkcjonalne źródło, które pomoże stworzyć we wnętrzu odpowiedni nastrój. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że LED to nie tylko opłacalna inwestycja, ale również sposób na stworzenie unikatowego wnętrza.

Related Posts