Pikowany fotel uszak w stylu chesterfield


Otuli w zimowe dni, uspokoi… wystarczy usiąść na chwilę, głęboko odetchnąć napić się ciepłej herbaty a czar i dostojeństwo fotela rozpędzą nieprzyjemnie atakujące myśli.

Fotel chesterfield uszak to mebel, który ma niezwykłą klasę i dostojeństwo. Na myśl przywodzi przyjemne wieczory przy komiku. Od lat służy właścicielom domostw. Niby niezmienny, a jednak wciąż przybiera nowe pozy, wpasowuje się w każde wnętrza, potrafi dopasować się do otoczenia, tak jakby od zawsze był w danym miejscu.

Fotel chesterfield uszak do mieszkania, salonu, beauty

fotel czerwony

Fotel Chesterfield Uszak w skórze (fot. www.idealmeble.pl)

Historia uszaka sięga kilkuset lat wstecz. Po raz pierwszy został wykonany najpewniej w XVII wieku. Miał wysokie plecy, by móc się wygodnie oprzeć podczas długich wieczorów przy kominku i owe uszy, które miały chronić przed przeciągami. „Uszaki” wciąż zachowując swój kształt opanowały nie tylko zaciszne salony. Współcześnie widać je wszędzie. Znajdziemy je w kawiarni, salonie piękności, biurze, gabinecie, biblioteczce. Są tak stylowe a jednocześnie uniwersalne, że pasują do większości wnętrz, a tam gdzie się pojawią, sprawiają że pomieszczenie nabiera nowego charakteru. Uszaki zachwycają różnorodnością kolorów i tkanin. Mogą być obite skórą lub ekoskórą (taka wersja doskonale będzie pasować np. do biura kancelarii adwokackiej), kolorowymi wzorzystymi tkaninami, pluszem i welurem. Dodatkowo mogą zawierać ozdobną lamówkę. Możemy zdecydować jakie mają mieć nogi (drewniane, proste, w stylu ludwik, z kółkami etc.). Fotele różnią się także głębokością.

Fotel uszak chesterfield – elegancja i styl

Jedną z ciekawszych rynkowych propozycji jest fotel uszak chesterfield. Zachował kształt klasycznego „uszaka”, ale przejął typowe dla stylu chesterfield pikowania. Jest wygodny i elegancki. Doskonale będzie pasował do gabinetu, albo biblioteczki. Ciekawy w formie jest też uszak chesterfield w połączeniu z wysokimi nóżkami w stylu ludwik, a także boczkami wygiętymi do zewnątrz. Dostojnie będzie wyglądał nie tylko w biurze, ale upstrzony srebrnymi pinezkami, albo kryształami Salwarowskiego ozdobi wnętrze salonu beauty.

Fotel chesterfield to klasyk

fotel

Fotel Chesterfield Lady (fot. www.idealmeble.pl)

Wspominając o fotelach nie należy zapomnieć o klasycznych chesterfieldach. Od uszaków różnią się przede wszystkim wysokością oparcia. Klasyczny chesterfield ma niskie oparcie, zaokrąglone podłokietniki z charakterystycznym barankiem. Boki zwykle są pikowane, a siedzisko gładkie. Fotel chesterfield także zyskał wiele nowych wariantów. Są wśród nich wersje bardzo nowoczesne, których kubatura jest znacznie bardziej kwadratowa, posiadają wąskie podłokietniki i oparcie, ale wciąż stylistyką nawiązują do chesterfieldów. Są też typowo gabinetowe wersje z drewnianymi, stylizowanymi podłokietnikami, obite skórą.

Chesterfieldy to piękne dodatki do wnętrza. A ich odpowiednia stylizacja nada wnętrzu odpowiedniego charakteru.

 

 

Related Posts