projekt wnętrza

Zalicz przedmiot – architekturę wnętrz


W semestrze letnim na trzecim roku studiów na kierunku architektura będziesz miał do zaliczenia wiele przedmiotów. Z pewnością wyzwaniem będzie dla ciebie zaprojektowanie zakładu przemysłowego, jednak zapewne nie aż takim, jak drugi semestr Urbanistyki, gdzie czeka cię stworzenie całego osiedla mieszkaniowego wraz ze wszystkimi usługowymi miejscami oraz ich rozłożeniem. Trzecim ważnym przedmiotem będzie Aranżacja Wnętrz, gdzie twoim zadaniem stanie się dobór wszystkich elementów wyposażenia oraz małej architektury.

Na początku dostaniesz do wyboru jeden z lokali, najczęściej w dość skomplikowanym kształcie, abyś mógł zmierzyć się z czymś złożonymi. Takie projekty wnętrz najczęściej powstają poprzez wydzielenie części tej przestrzeni i przeznaczenie najgorszych zaułków na magazyny oraz pomieszczenia socjalne. Później nadejdzie czas na decyzję czy masz ochotę zajmować się mieszkaniem dla jakiejś konkretnej rodziny lub osoby, biurem dla pracowników lub może handlem czy usługami. Tutaj wybór jest szeroki, zaczynając od bibliotek poprzez kawiarnie, kwiaciarnie, aż po kluby muzyczne.

Reklama: projektowanie wnętrz Kraków z Orange Studio!

Później zacznie się faktyczna aranżacja wnętrz – wybierzesz konkretny układ funkcjonalny, ułożenie wszystkich stref, od wejściowej do socjalnej, dobierzesz osie, szerokości przejść. To tutaj klaruje się pomysł na twój projekt i to, co chcesz w nim zaprezentować, liczą się kreatywne pomysły. Później, po zaakceptowaniu układu przejdziesz do wyboru faktur, kolorów i mebli, korzystając z internetu oraz stron producentów. Przedmiot kończy się oddaniem projektu.

Related Posts