Rodzaje słodyczy

cukierki z nadrukiem

Jeśli chodzi o słodycze, to jak wiadomo, lubią je wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. Ważne jest natomiast, aby zachować w spożywaniu tych produktów umiar.

Co prawda, cukier jest również dla nas niezbędny, ale codzienne spożywanie słodyczy może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia, takie jak próchnica zębów, czy otyłość. Słodycze to pojęcie ogólne, gdyż ich rodzajów jest mnóstwo – czekolady, żelki, cukierki z nadrukiem na opakowaniach, różnego rodzaju batony z nadzieniem, które można wybierać na podstawie ulubionych smaków, tak samo jak rodzaje czekolad – z orzechami, kawałkami ciastek, gorzkie, białe z owocowym nadzieniem, a nawet z kolorowymi cukierkami – na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, bo gusta są różne i to, co komuś smakuje, niekoniecznie musi lubić ktoś inny.

Tak samo sprawa wygląda z żelkami – są owocowe, o smaku, coli, kwaśne z nadzieniem jogurtowym, czy w kształcie zwierzątek – wybór jest ogromny. Rodzajów cukierków też jest dużo –  z nadzieniem toffi, orzechowym, w czekoladzie gorzkiej czy mlecznej, a nawet występujące jako mniejsze kawałki wspomnianych wcześniej batonów – aby stworzyć cukierki wystarczy czasami tylko wyobraźnia. Słodyczami są także ciastka – biszkopty z galaretką, kruche, pierniki, wafelki, markizy, rurki z kremem – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie, aby po zakupie, pijąc kawę lub herbatę, móc zjeść zakupiony produkt i podarować sobie chwilę przyjemności.

Na rynku ciągle pojawiają się nowe produkty, których reklama zachęca nas do spróbowania tego towaru. W spocie telewizyjnym oprócz nazwy słodyczy przedstawiane są jego składniki, co ma za zadanie pobudzić naszą wyobraźnię, a w konsekwencji, zachęcić do zakupów. Po spróbowaniu podejmujemy decyzję, czy to, co kupiliśmy, jest na tyle dobre, aby zakupić to jeszcze raz, czy też nie. Bo również tego dotyczą wybory życiowe.

Zobacz więcej: Pyszne Krówki | Cukierki z nadrukiem

You may also like...