Zabieg liposukcji – skuteczna metoda na nadmiar tkanki tłuszczowej

salon kosmetyczny

Raczej nie ma osoby, której marzeniem nie byłoby posiadanie pięknej sylwetki. Płaski brzuch, smukłe łydki, szczupłe uda, jędrne pośladki itd.
Niestety, niewłaściwa dieta, przebyte ciąże, wiek czy uwarunkowania genetyczne sprawiają, iż walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej w różnych miejscach ciała nie przynosi oczekiwanych efektów pomimo, że robimy wszystko co możliwe.

Wówczas na pomoc może przyjść nam liposukcja – zabieg, który ma na celu usunięcie z różnych partii ciała nadmiar tkanki tłuszczowej i pięknie je wymodelować.
Praktycznie każda klinika medycyny estetycznej ten zabieg ma w swojej ofercie, Mało tego, w dobie XXI wieku możemy wybierać z kilku metod wykonywania tego zabiegu.
Metoda tradycyjna liposukcji, polegająca na odsysaniu tłuszczu po uprzednim wprowadzeniu pod skórę (poprzez jej nacięcie) rurki, przez którą za pomocą specjalnej pompy odsysany jest tłuszcz pomału odchodzi do lamusa.

Pojawiły się nowe techniki m.in. :
– laserowa – energia uwalniana przez laser rozpuszcza tłuszcz, który zostaje odessany;
– wibracyjna – specjalne urządzenie wprowadza w ruch kaniulę, który powoduje oczyszczanie tkanek z tłuszczu i łatwiejsze ich odessanie;
– wodna – podawany jest specjalny roztwór, który oczyszcza tkanki z tłuszczu, co ułatwia jego odessanie
– rotacyjna – jedna z najnowszych metod, kaniula porusza się na trzech płaszczyznach wytwarzając przy tym infradźwięki, daje bardzo dobre efekty i jest mało inwazyjna
– ultradźwiękowa – fale te powodują oddzielenie od okolicznych tkanek tkanki tłuszczowej.
Jak wynika z powyższego mamy bardzo duży wybór, jeśli chodzi o metody wykonywania tego zabiegu. Decyzję podejmujemy sami i o ile nie będzie przeciwwskazań do wykonania zabiegu, efektami możemy się cieszyć przez długi, długi czas.

Zapiszę się na zabieg liposukcja Kraków w Sekretach Piękna

You may also like...