technika led

Parametry świetlówek


Podstawowym elementem każdego panelu LED jest świetlówka. Cechuje się ona wieloma parametrami, znacząco wpływają na jej pracę oraz rodzaj światła, które zapewnia. Poznanie ich jest kluczem do wybrania takiej, która w pełni spełni potrzeby wszystkich domowników. Tak więc pierwszym czynnikiem, który powinien być brany przy wyborze świetlówki jest jej jasność.

Ma ona wpływ na to jak duży obszar może oświetlić dana świetlówka. Pośrednio wpływa to też na spektrum dawanego przez nią światła. Im większa jest jasność świetlówki, tym zimniejsze światło będzie ona generowała. Drugim parametrem, którym można opisać świetlówkę jest jej moc. Oznacza to ile prądu musi ona pobierać aby efektywnie pracować. Żarówki o małej mocy są stosowane w dyskretnych źródłach światła takich jak oprawy LED. Średnie znalazły swoje zastosowane w bardziej ogólnych rodzajach oświetlenia wśród których są oprawy sufitowe LED. Te o największym poborze prądu są stosowane głównie w obiektach przemysłowych i fabrykach, gdzie wymagane jest precyzyjne naświetlenie miejsc pracy. Dla ułatwienia większość firm wprowadziła na swoich stronach narzędzia umożliwiające przeliczenie mocy starej żarówki na moc świetlówki. Dzięki temu przesiadka z tradycyjnych rodzajów oświetlenia na lampy ledowe, odbędzie się szybko i sprawnie.

Istnieje wiele firm produkujących świetlówki. Większość z nich nadaje swoim produktom unikalne parametry, które odróżniają je od linii produkcyjnej konkurencji. Każdy człowiek, który nauczy się zwracać uwagę na parametry podawane na opakowaniach uzyska możliwość świadomego dobrania produktu do swoich potrzeb.

Related Posts