Na czym polega leczenie kanałowe?

leczenie kanałowe

Dział stomatologii, który zajmuje się leczeniem kanałowym zębów to endodoncja. Podczas leczenia usuwane są zmienione chorobowo lub martwe zwartości kanałów zębowych. Leczenie kanałowe to przede wszystkim usuwanie nieodwracalnych zmian, którymi jest objęta miazga zęba. Często bywa tak, że powierzchniowo ząb wygląda na całkowicie zdrowy, jednak w jego wnętrzu rozwija się stan zapalny, prowadzący do zajęcia całego wnętrza zęba.

Jest to stan bardzo nieprzyjemny, ze względu na towarzyszący mu ból zęba, a także niebezpieczny, ponieważ nieleczony może prowadzić do stanu zapalnego kości, dlatego jeśli istnieje podejrzenie rozwoju stanu zapalnego w zębie trzeba to koniecznie skonsultować ze stomatologiem. Może to nas ochronić nie tylko przed dalszymi powikłaniami, ale również przed usunięciem zęba, co wiąże się z dalszymi sporymi nakładami finansowymi. Najczęstszą metodą endodoncji jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Jest to leczenie przy użyciu urządzeń powiększających. Dzięki tym urządzeniom leczenie kanałowe jest dużo bardziej precyzyjne, a tym samym bardziej skuteczne. Więcej o tym zabiegu dowiesz się ze strony stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Zabieg endodoncji nie należy do najłatwiejszych, wymaga od stomatologa sporej wiedzy oraz doświadczenia, a sprzęt powiększający z pewnością ułatwia mu pracę. Wiele osób obawia się zabiegu endodoncji i decyduje się na usunięcie chorego zęba, jednak niesie on więcej korzyści niż skutków ubocznych. Przede wszystkim zdrowotnych i ekonomicznych. Organizm dużo lepiej toleruje własne tkanki, niż implanty, a poza tym uzupełnienie miejsca po zębie nie należy do najtańszych.

You may also like...