bezpieczniejsza praca po szkoleniach BHP

Przygotowanie do bezpiecznej pracy


Pracownicy, choćby najlepsi, są różni i mają zróżnicowane charaktery. Jednemu musi spaść cegła na głowę, żeby założył w przyszłości na tą głowę kask ochronny, drugiemu wystarczy powiedzieć, że istnieje takie prawdopodobieństwo, by z głowy kasku w pracy nie zdejmował. I w jednym i drugim przypadku konieczne są szkolenia BHP pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa w pracy.

Nie oszukujmy się przy tym, że każdy szkolenia BHP potraktuje poważnie i poświęci im należytą uwagę, a szkoda. Niemniej nie tylko z racji przepisów warto odbywać szkolenia BHP. Wprawdzie ignorancji i zwyczajnej głupoty nie wyeliminują do końca, ale z całą pewnością niejednego uczuli to na niebezpieczeństwa, a tym samym uratuje mu zdrowie i nierzadko życie.

Łatwo to sobie wyobrazić na przykładzie górników, którym nikt nie powie, że w kopalni nie wolno używać otwartego ognia. Namiętny palacz tytoniu doprowadziłby w takim wypadku do wybuchu pyłu węglowego albo metanu i zabił bądź okaleczył siebie i innych pracujących, a ekipy ratownicze naraził na niebezpieczeństwo. Pracownik musi o zagrożeniach wiedzieć, a czy się zastosuje?

Najlepszym sposobem jest okresowa powtarzalność (tzw. okresowe szkolenia BHP) i można organizować szkolenia BHP online, a nie tylko na żywo. Zmniejsza to koszty pracodawcy, dotyczące takich szkoleń, a przy minimalnym nawet zaangażowaniu ze strony kursantów, przynosi równie wymierny skutek. Pracownik wie to, co wiedzieć powinien, a pracodawca ma świadomość, że jego ludzie są bezpieczniejsi.

Szkolenia BHP Kraków | eSTe-Secura.pl

Related Posts