Czy napoje są kaloryczne i szkodliwe?

Będąc na diecie lub chcąc się po prostu zdrowo odżywiać, musimy zwracać uwagę na wiele aspektów. Jednym z nich jest skład oraz kaloryczność napojów. Wiele osób nie wlicza kalorii pochodzących np. z soków do swojego dziennego spożycia, co może prowadzić do braku skuteczności w odchudzaniu. Warto jednak od czasu do czasu pozwolić sobie na małą przyjemność.

Dobrym rozwiązaniem może być oranżada w szklanej butelce. Napój ten wielu osobom kojarzy się z dzieciństwem i przywołuje dobre wspomnienia. Najczęściej dostępne są dwa kolory, czyli dwa rodzaje smaków oranżady- oranżada biała oraz oranżada czerwona. Dobrze schłodzona idealnie ugasi nasze pragnienie, doskonale nada się także do drinków w upalne wieczory. Niewielka pojemność szklanej butelki sprawi, że nie wypijemy jej bardzo dużo, przez co będziemy w stanie zachować szczupłą sylwetkę, a przy tym rozkoszować się idealnym smakiem.
Jeśli cenimy sobie nasze zdrowie, warto pić przede wszystkim wodę z dodatkiem mięty i cytryny. Doskonale nas orzeźwi, a przy tym będzie dobrze smakowała. Od czasu do czasu możemy też sięgnąć po różnego rodzaju soki. W sklepach mamy dostępną całą ich gamę- od najpopularniejszych, jabłkowych i pomarańczowych, po te bardziej egzotyczne- o smaku kaktusa czy mango. Warto zwrócić uwagę na to, czy na opakowaniu widnieje napis sok czy nektar. W tym pierwszym przypadku mamy gwarancję, że skład będzie jak najbardziej naturalny. W przypadku nektarów, często dodawane są sztuczne dodatki. Takie napoje zawierają w sobie bardzo dużo cukru, trzeba na nie szczególnie uważać, gdy jesteśmy na diecie lub mamy choroby takie jak cukrzyca. Jednak spożywanie ich od czasu do czasu absolutnie nie powinno zaszkodzić zdrowej osobie.
Bardzo często spożywamy też kawę. Napój ten zawiera w sobie kofeinę, dzięki czemu znany jest ze swoich właściwości pobudzających. Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy. Najlepiej pić ją bez cukru, ewentualnie z dodatkiem mleka. Warto też zadbać o to, żeby nie była zbyt mocna. Może to doprowadzić do zaburzenia rytmu serca, bólu głowy, efektu trzęsących się rąk albo nawet zawału. Kawa wypłukuje też niezwykle ważny w naszym organizmie magnez. Alternatywą dla niej są napoje energetyczne. Jednak i one zawierają w sobie niekorzystne substancje, są kaloryczne i mogą doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Zachęcający jest jednak ich niepowtarzalny smak i cena. Często pozwalają też przetrwać ciężki dzień, dzięki wysokiej skuteczności w redukowaniu zmęczenia.

Nie powinniśmy odmawiać sobie drobnych przyjemności każdego dnia, jednak wszystko trzeba robić z umiarem, również spożywać smakowe napoje.

You may also like...