Co warto wiedzieć o modułach LED?

moduły led

Oświetlenie to bardzo ważny element aranżacji wnętrza. To ono tworzy klimat pomieszczenia i odpowiedni nastrój. Obecnie na rynku dostępne są bardzo różnorodne rozwiązania, jeśli chodzi o dobór oświetlenia. Dużą popularnością cieszy się światło LED, coraz częściej montowane zarówno w domach prywatnych jak i pomieszczeniach usługowych.

Rodzaje i zastosowanie oświetlenia LED

W zależności od potrzeb, przeznaczenia i upodobań klienta można wybrać światło zimne lub ciepłe albo zdecydować się na oświetlenie kolorowe. Sprawdza się ono na przykład przy bilbordach reklamowych, doskonale podkreślając treść reklamy. Najbardziej popularne są taśmy ledowe, jednak coraz częściej zastępują je nowoczesne moduły LED. Są one alternatywą dla taśm szczególnie w oświetleniu reklamowym. Na rynku można znaleźć moduły jedno lub kilku-diodowe o różnej mocy i w wielu wariantach kolorystycznych.

Zalety wykorzystania modułów ledowych

Moduł LED ma tę przewagę nad taśmą, że charakteryzuje się znacznie większą elastycznością montażu. Z tego względu, moduł LED można dowolnie formować i wykorzystać do oświetlenia liter przestrzennych czy witryn sklepowych. Takie moduły są odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, dlatego doskonale sprawdzają się na zewnątrz. Jednocześnie można bez problemu zamontować je na prawie każdej powierzchni dzięki temu, że są wyposażone w odpowiednie otwory do montażu lub dwustronną mocną taśmę klejącą.

Moduły LED bez problemu można dostać w sklepach z oświetleniem, a ich ceny nie są wygórowane. Dlatego w wielu pomieszczeniach zamiast tradycyjnej żarówki króluje oświetlenie ledowe.

You may also like...