Nowe mieszkanie marzeniem młodych ludzi

Ruczaj - nowe mieszkania od dewelopera Salwator

Celem każdego młodego człowieka jest posiadanie własnego mieszkania. Jest to dobro luksusowe bez którego nie wyobrażamy sobie mieszkania przez całe nasze życie. Większość młodych ludzi marzy by kupić nowe mieszkanie od dewelopera i w stu procentach urządzić je po swojemu, pod siebie. W Krakowie popularne są nowe mieszkania na Ruczaju – można nawet powiedzieć, że młodzi upatrzyli sobie tę część Krakowa.

Oczywiście wynajmować mieszkanie także możemy, jednak jest to drogie i nieopłacalne w kwestii życiowego rozwiązania. Mieszkania na wynajem są dobre w sytuacji, kiedy planujemy w danym mieście spędzić rok, czy dwa lata, a nie całe życie. Nic więc dziwnego, ze pomimo wysokich cen sprzedaż mieszkań w Polsce utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Polacy chcą posiadać własne mieszkanie i zrobią wszystko, aby ten cel osiągnąć. Co to oznacza?

W większości sytuacji oznacza to posiadanie przynajmniej wymaganego wkładu własnego. Resztę brakującej sumy możemy pożyczyć od banku pod naszą hipotekę. Oznacza to niestety, że przez długie lata będziemy spłacać nasze nowe mieszkania. Dodatkowo, w przypadku problemu z płatnościami, występującymi przez dłuższy okres czasu, bank może odbrac nam mieszkanie.

Jak wiadomo, bardzo ważną kwestią, wpływającą znacząco na cenę jest nie tylko metraż, ale również lokalizacja. Mieszkania deweloperskie w Krakowie w ścisłym centrum potrafią być niesamowice drogie. A jak to wygląda na przykład na Ruczaju? Wpiszmy w wyszukiwarkę Ruczaj nowe mieszkania lub mieszkania Ruczaj nowe to szybko okaże się, ze ceny za nowe mieszkania na Ruczaju kształtują się w okolicach 5,8tys. – 6,5tys. za metr kwadratowy.

Jeśli nie chcemy wydawać astronomicznej wręcz kwoty na mieszkanie i wiązać się kredytem na lata należy zastanowić się nad możliwością zamieszkania za miastem. Wiąże się to oczywiście z dłuższymi dojazdami do pracy, ale przynajmniej mamy dookoła ciszę i spokój, a nie miejski gwar.

You may also like...