Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka

kołdra do łóżeczka

Zrobienie wyprawki dla dziecka, które ma dopiero przyjść na świat, dla rodziców jest często nie lada wyzwaniem. Dostępność i różnorodność produktów sprawia, że nie jest łatwo dokonać wyboru. Sprawy często nie ułatwiają także opinie zamieszczane w Internecie przez młode mamy. Przygotowując wyprawkę dla dziecka warto kupować jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. W razie konieczności zawsze istnieje możliwość szybkiego dokupienia brakującej rzeczy, nie ma więc potrzeby nabywania niczego na zapas. Co jednak powinno znaleźć się w wyprawce?
Przede wszystkim pieluchy i to zarówno te jednorazowe, jak i tetrowe. Jednorazówek  używa się do przewijania dziecka, tetrowe doskonale sprawdzają się podczas karmienia. Kiedy noworodek ulewa mleko, podłożona tetra doskonale je wchłania.
Nowo narodzonemu dziecku należy także zapewnić zdrowy i spokojny sen. W tym celu należy zaopatrzyć się w łóżeczko oraz jego wyposażenie, w którego skład wchodzi materac, kołderka, prześcieradło i ochraniacze. Warto zwrócić uwagę aby kołdra do łóżeczka wykonana była z naturalnych i oddychających materiałów.

Zapewni to doskonałą wentylację malucha i sprawi, że nie zmarznie, jak i się nadmiernie nie spoci. Jest to niezwykle ważne, bowiem takie sytuacje mogą doprowadzić do przeziębienia organizmu i choroby.
Chociaż noworodek większość czasu spędza w domu z mamą, to spacery na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy sprzyjającej aurze są jak najbardziej wskazane. Dlatego też kompletując wyprawkę dla dziecka warto zaopatrzyć się w wózek. Na jego wyposażeniu powinien też znaleźć się kocyk, którym przykryjemy naszą pociechę i poduszka MINKY. Wykonana z mięciutkiego i przyjemnego w dotyku materiału podtrzyma główkę dziecka i sprawi, że podczas jazdy wózkiem, nie będzie ona odchylać się na boki.

Zobacz też: Senna-Sówka | kołdra do łóżeczka

You may also like...