Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel dziecięca?

pościel do łóżeczka 120x90

Materiał, z którego została wykonana pościel do łóżeczka 120×90, bardzo często decyduje o jej ostatecznej jakości. Na nim akurat nie warto oszczędzać.

O ile można sobie pozwolić na zakup kompletu mniej znanej marki, tak lepiej nie wydawać mnóstwa pieniędzy na wyrób znanego producenta, który niestety nie może się pochwalić dobrym składem. Na typ materiału po prostu trzeba zwrócić uwagę. A jaki powinien on być, by sama pościel okazała się dla dziecka wygodna, bezpieczna i zdrowa?

Zobacz: pościel do łóżeczka 120×90

Na pewno warto poszukać kompletów pościeli wykonanych w stu procentach z czystej bawełny. Tak naprawdę to właśnie ona jest najlepszym materiałem dla dzieci. Skóra maluszków z natury bywa wrażliwa i delikatna, dlatego nawet minimalna domieszka tworzywa sztucznego potrafi jej poważnie zaszkodzić. A kupując pościel, każdy rodzic powinien mieć z tyłu głowy fakt, że jego dziecko będzie pod nią leżeć każdego dnia przez przynajmniej kilkanaście godzin.

Bawełniany komplet pościeli sam będzie oddychać. Zacznie przepuszczać powietrze przez swoją strukturę, chroniąc dziecko przed nadmiernym poceniem się w nocy. Skóra w trakcie wypoczynku pozostanie idealnie sucha, dzięki czemu zminimalizuje się ryzyko gromadzenia się na niej szkodliwych bakterii. O taką oddychającą pościel łatwiej też można zadbać. Wystarczy od czasu do czasu wyprać ją normalnie w pralce, aby usunąć z niej ewentualne zanieczyszczenia czy drobnoustroje.

Dobra pościel dziecięca 120×90 powinna zawierać również oznaczenie, że została wykonana z materiału antyalergicznego. Niestety, ale dzieci są bardzo podatne na alergie. Uczulić je może dosłownie wszystko, dlatego należy uważać na to, co się podaje. Antyalergiczna pościel na pewno im jednak nie zaszkodzi.

You may also like...