krówki na chrzest - mleczne krówki

Rodzinne przyjęcie z okazji chrztu razem z krówkami


Chrzest to jeden z najważniejszych elementów wiary katolickiej. Jest to niejako połączenie się młodego człowieka z Bogiem i wiarą katolicką, które odbywa się poprzez ochrzczenie dziecka w wodzie święconej przez księdza w kościele na specjalnej ceremonii chrztu, której przebieg zbliżony jest trochę do mszy świętej.

Kiedy najlepiej jest ochrzcić dziecko? To zależy. Jedni uważają, że dziecko najlepiej jest ochrzcić jak najwcześniej, czyli w możliwie jak najwcześniejszym terminie po urodzeniu się dziecka – najczęściej dziecko ma wówczas nie więcej niż jeden rok. W ostatnich latach jednak coraz powszechniejszy staje się trend chrzcin w późniejszym terminie kiedy nasz syn czy córka mają dwa, trzy, a czasem nawet cztery lata. Wiąże się to z bardzo dużym stresem podczas chrztu, który jest tym większy, im dziecko jest młodsze. Bardziej dojrzałe 3-4 letnie dziecko jest w stanie przejść przez całą ceremonię bez większych problemów, a nawet zapamiętać na lata ten ważny dla siebie moment w życiu.

W polskiej kulturze powszechną praktyką jest organizowanie przyjęć i imprez zaraz po chrzcie. Pokazuje to jak ważnym wydarzeniem dla Polaków jest chrzest dziecka.

Przyjęcie ma zazwyczaj kameralny charakter i odbywa się w wynajętej sali w restauracji, rzadziej w domu weselnym czy dworku. Często na przyjęciu dla ochrzczonego dziecka nie podaje się alkoholu, ponieważ uważa się, że łączenie alkoholu z małym dzieckiem może być niestosowne lub przynieść mu pecha lub nieszczęście.

Najczęściej podaje się standardowy obiad razem z zupą, oprócz tego powszechne są sałatki i kilka rodzai ciast. Często na takim przyjęciu organizowany jest też tort z wypisanymi na nim życzeniami dla ochrzczonego. Coraz bardziej popularne są też krówki na chrzest – mleczne-krowki.pl na których rodzice umieszczają imię swojego dziecka lub krótkie życzenia.

Related Posts