nagrobki kraków

Praca przy nagrobkach w Krakowie


Wykucie solidnego i bardzo dobrze wyglądającego nagrobka warto zlecić profesjonalnemu zakładowi kamieniarskiemu. Istnieje wiele renomowanych placówek, które wykonują pomniki z wysokiej jakości kamienia, granitu bądź innego podobnego surowca.

Nagrobki w Krakowie – garść informacji 

Warto wybrać kruszywo, które nie ulega degradacji wraz z upływem lat. Dzięki temu możliwe będzie jednoznaczne stwierdzenie, iż nagrobki Kraków będą stały przez długie lata bez istotnego uszczerbku. Najważniejszą kwestią jest oczywiście materiał, z którego zostanie wykonana płyta. Ta część pomnika stanowi jego podporę, dlatego powinna być równa. W innym przypadku przy niesprzyjającej aurze nagrobek może zacząć się zapadać. Dlatego dobrze jest skorzystać z usług kamieniarza, który precyzyjnie wykona wszelkie szlify.

Nagrobki w Krakowie – kamso-nagrobki.pl wytwarzane są ręcznie bądź przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń. W pierwszym przypadku mistrz kamieniarstwa samodzielnie kuje poszczególne elementy pomnika. Zabieg ten jest jednak bardzo czasochłonny, dlatego dobrze jest wykonać niektóre pracy za pomocą specjalnych maszyn. Zapewniają one dużą precyzję cięcia i jednocześnie nie ingerują zbyt mocno w strukturę materiału, z którego monument jest wykonywany. Wszystkie elementy powinny być nadto dobrze ze sobą zespolone. Na ogół – jako spoiwa – używa się wytrzymałych i odpornych na korozję śrub. Może się jednak zdarzyć, że niektóre części nagrobka będą ze sobą zespawane. Takie połączenie również jest bardzo solidne, jednakże warto zlecić raz na kilkanaście lat przeprowadzenie odpowiednich zabiegów renowacyjnych, dzięki którym możliwe będzie utrzymanie pomnika w dobrym stanie.

Related Posts