Dobrze zmotywowany pracownik

motywacja

Współczesne firmy starają się dbać o swoich pracowników. Przynajmniej te, którym zależy na utrzymaniu w swoich szeregach dobrze przygotowanych i doświadczonych fachowców. Aby zachęcić ich do pozostania i dalszej pracy na rzecz wspólnego firmowego dobra, wprowadza się chociażby atrakcyjne z punku widzenia pracowników systemy wynagradzania.

Pieniądze to dla wielu najwybitniejszych profesjonalistów w branży nie wszystko. Jednak bez zadowalającego wynagrodzenia, każdy prędzej czy później decyduje się na szukanie nowego pracodawcy. Zwłaszcza obecnie, kiedy sytuacja się zmienia i to pracownicy dla odmiany mogą dyktować częściej warunki współpracy. Oczywiście dobry szef wie, że finansowa motywacja pracowników to nie wszystko. Poza pieniędzmi ci bardziej aktywni oraz ambitni chcą mieć możliwość rozwoju zawodowego. Liczy się również perspektywa oraz możliwość awansowania. Pracownicy skupieni wyłącznie na zarabianiu pieniędzy powoli stają się reliktem przeszłości. Ich miejsce zajmują ludzie, zaangażowani w wykonywanie obowiązków służbowych. Z ich punktu widzenia praca to nie tylko źródło dochodu, ale również ważna sfera rozwoju jednostkowego. To na tym polu wielu współczesnych ludzi chce poszerzać swoje kompetencje.

Aby zaangażować pracownika do takiego aktywnego działania, trzeba mu pokazać, że jest ważny i ma znaczenie w strukturach firmy. Jeżeli jakiś przedsiębiorca tego nie rozumie, zapewne niezbyt długo zachowa swoją pozycję na rynku. Tym bardziej, że konkurencja będzie mu podkradać najlepszych fachowców.

You may also like...