Alternatywne metody leczenia

medyczna marihuana

Dużo osób wciąż kojarzy konopie jedynie z popularną marihuaną, której opinia w świecie utknęła w kręgu narkotyków. Jeśli dobrze zgłębimy temat dowiemy się wielu ciekawych rzeczy odnośnie wyrobów powstałych na bazie konopi. Olej konopny, często potocznie nazywany „łzami feniksa” jest jedną z alternatywnych metod leczenia nowotworów. Dużo informacji zawartych w Internecie mówi, że jest to lek na np.: glejaka mózgu, padaczkę. Czemu tak się dzieje?

Naukowcy udowodnili, że marihuana wykazuje bardzo wiele właściwości leczniczych. Potrafi zmniejszać ból, przeciwdziała wymiotom, minimalizuje spastyczność mięśni, może nawet poprawiać apetyt. Olej z nasion konopi jest otrzymywany z kwiatów konopi indyjskiej. Taki olej konopny zawiera silne stężenie substancji aktywnej, przez co jest jednym najmocniejszych środków naturalnych wykorzystywanych w medycynie. Środki farmakologiczne bazujące na marihuanie mogą być podawane w formie tabletek lub kropli. Tak wytworzone konopie medyczne mogą powstać jedynie ze specjalnej hodowli.

Zawartość substancji aktywnej w tak wytworzonym leku jest dużo niższa niż ta występująca w oleju konopnym. Z obserwacji osób zażywających konopie medyczne w formie tabletek oraz olej konopny wynika, że lepsze efekty przynosi ten lek, który zawiera więcej substancji aktywnie czynnej. W naszym kraju olej z marihuany wciąż nie jest legalny. Nielegalny handel tym surowcem kwitnie. Niestety jakość produktu nie jest do końca znana. Nikt nie bada składu powstałego leku. Nie jest to bezpieczne.

You may also like...