medyczna marihuana

Alternatywne metody leczenia


Dużo osób wciąż kojarzy konopie jedynie z popularną marihuaną, której opinia w świecie utknęła w kręgu narkotyków. Jeśli dobrze zgłębimy temat dowiemy się wielu ciekawych rzeczy odnośnie wyrobów powstałych na bazie konopi. Olej konopny, często potocznie nazywany „łzami feniksa” jest jedną z alternatywnych metod leczenia nowotworów. Dużo informacji zawartych w Internecie mówi, że jest to lek na np.: glejaka mózgu, padaczkę. Czemu tak się dzieje?

Naukowcy udowodnili, że marihuana wykazuje bardzo wiele właściwości leczniczych. Potrafi zmniejszać ból, przeciwdziała wymiotom, minimalizuje spastyczność mięśni, może nawet poprawiać apetyt. Olej z nasion konopi jest otrzymywany z kwiatów konopi indyjskiej. Taki zawiera silne stężenie substancji aktywnej, przez co jest jednym najmocniejszych środków naturalnych wykorzystywanych w medycynie. Środki farmakologiczne bazujące na marihuanie mogą być podawane w formie tabletek lub kropli. Tak wytworzone konopie medyczne mogą powstać jedynie ze specjalnej hodowli.

Zawartość substancji aktywnej w tak wytworzonym leku jest dużo niższa niż ta występująca w oleju konopnym. Z obserwacji osób zażywających konopie medyczne w formie tabletek oraz olej konopny wynika, że lepsze efekty przynosi ten lek, który zawiera więcej substancji aktywnie czynnej. W naszym kraju olej z marihuany wciąż nie jest legalny. Nielegalny handel tym surowcem kwitnie. Niestety jakość produktu nie jest do końca znana. Nikt nie bada składu powstałego leku. Nie jest to bezpieczne.

Related Posts